משלוח חינם עד הבית בקנייה מעל 299 ש״ח (לא כולל ריהוט)

לקוחות יקרים, האתר סגור להזמנות בשל שיפוצים וחידושים שייבצעו בתקופה הקרובה . אל דאגה הזמנות שבוצעו ייסופקו בקרוב. לכל שאלה ניתן לפנות אלינו בוואצאפ

האם כיסא בטיחות כשיר לשימוש אחרי תאונה?

 

האם כיסא בטיחות כשיר לשימוש אחרי תאונה

כיסאות הבטיחות מגינות על התינוקות והילדים ואמורים להיות שימושיים מגיל אפס ועד לגיל שש. לאורך השנים יש להחליף את הכיסא או לשנות את המצב שלו וזאת בהתאם להתפתחות של התינוק והילד. היום ברורה חשיבות הכיסאות ושאלה נפוצה שעולה היא האם כיסא בטיחות כשיר לשימוש אחרי תאונה. על שאלה זו נענה בפירוט בכתבה זו.

יצרני הכיסאות ממליצים להחליף את הכיסא במידה והרכב עבר תאונה וזאת כיוון שיתכן שהכיסא נפגע. לא תמיד ניתן לראות את הפגיעה בכיסא, אך אם הוא קיבל מכה יתכן וחלקים פנימיים שלו נפגעו וכתוצאה מכך הוא לא יהיה יעיל כמו שהוא אמור להיות. חשוב להבין כי לא מדובר בכיסוי עצמי של החברות אשר מייצרות כסאות בטיחות לרכב אלא בהנחיה רחבה אשר נובעת מהרצון לשמור על הקטנטנים.

האם כיסא בטיחות כשיר לשימוש אחרי תאונה קלה?

לא נדרשת תאונת “טוטל לוסט” כדי שהכיסא יפגע. למעשה, גם פגיעה קטנה ברכב יכולה לפגוע ביכולת הכיסא לספוג את המכה הבאה וזו המטרה שלו. לא נעים לחשוב על כך אך יש להתייחס לפגיעות הבאות:

  • פגיעה אשר הובילה לכך שיש צורך לגרור את הרכב מחייבת החלפה של כסא בטיחות.
  • במידה והדלת אליה הכיסא צמוד נפגעה, יש להחליף גם את הכיסא.
  • אם אחד מהנוסעים פונה לבית החולים הכיסא לא יהיה תקין.
  • במידה ונפתחו כריות האוויר הכיסא לא יכול להמשיך להיות בשימוש.
  • אם נראים נזקים בכיסא אין להשתמש בו, גם אם הדבר נוצר שלא כתוצאה מתאונת דרכים.

מתי עוד יש להחליף את הכיסא?

מעבר לכך שיש לדאוג להחליף את הכיסא במידה והקריטריונים למעלה מופיעים, יש לבצע החלפה גם במידה והוא פג תוקף. כל חברה מציעה תקופה שונה כשזו לרוב תהיה בין 6 ל-8 שנים. חלק מהכיסאות כמו כסאות בטיחות נונה יכולים ללוות את הילדים לאורך כל הדרך, מגיל אפס ועד גיל שש אך זאת בתנאי שהם לא עברו פגיעה ושהם נרכשו חדשים והם עדיין בתוקף.

חלק מההורים חושבים לקבל כיסא כיד שנייה או אפילו לרכוש אחד כזה. קיימות היא ערך חשוב, אך לא כשהדבר נוגע לבטיחות התינוקות והילדים. מומלץ להימנע מכך כיוון שאי אפשר לדעת האם הכיסא עבר פגיעה או לא, האם הרכב בו הוא הותקן עבר פגיעה ואם המדבקה עליו מטושטשת או הוסרה, אי אפשר לדעת האם הוא בתוקף. לסיכום, לשאלה האם כיסא בטיחות כשיר לשימוש אחרי תאונה התשובה תהיה בדרך כלל לא ואם יש ספק, עדיף תמיד לבחור בצד הבטוח ביותר.

עוד מאמרים

סט מצעים למיטת תינוק NINO RAINBOW נינו קשת

המדריך השלם למיטות תינוק

    קבלת הפנים של תוספת חדשה למשפחה היא אירוע חשוב מלא בשמחה, ציפייה, וללא ספק, אינספור החלטות שיש לקבל. העיקרית בין ההחלטות הללו היא

קרא עוד »
לפרטים ולהזמנות